Toitumisnõustaja Erik Orgu lükkab ümber levinud väärarusaama, et klaas punast veini igal õhtul on tervisele kasulik.
- Erik Orgu Foto: Postimees
Minu klientidest valdav enamus, 70-80 protsenti on juhid ja ettevõtjad. Enamik neist on üle 30-aastased inimesed, kes on hakanud tõsisemalt oma tervise peale mõtlema ja kaaluvad, kuidas vananemise protsessi võimalikult muretult läbida.
Nende peamised mured on seotud toitumise, alkoholi ja tubakaga. Suitsetamise on osa juba maha jätnud, aga alkoholi ja toiduga on mure. Enda arust süüakse head toitu, aga seda ei teata, millal mida süüa. Enamasti ollakse väga tööle keskendunud ja kaalumurest vaevatud.
Üldiselt ettevõtjad ja juhid siiski väärtustavad
sporti: nad on valmis väikest koormust suurendama või siis olematu koormuse asemel valima selle, et kas või midagigi teha. Alustatakse vaikselt, kahelt trennilt liigutakse kolme trenni peale – ja see ongi tegelikult piisav, et ennast hästi tunda. Trenn meeldib neile selline, et kõik käib graafiku järgi ja treenija eest on ära otsustatud, millal mida ja kui palju teha.
Vahel rikutakse oma
tervist ülepingutamisega, mis annab endast märku sellega, et mõni liiges või lihas hakkab valutama. Aga olulist ületreenimist näen ma siiski pigem harva, enamasti on tegemist alatreenimisega.
Naised on nii treenimise kui ka toitumisnõuannete suhtes oluliselt vastuvõtlikumad, sest mõtlevad oma tervise peale rohkem, nad tahavad ilusad olla nii oma mehe, sõbrannade kui ka iseenda jaoks. Mehed ei pane sellele nii palju rõhku.
Sageli arvatakse, et peab hästi palju aeroobset treeningut tegema, et see on tervise hoidmiseks kõige parem asi. Tegelikult seda kõige paremat asja ei olegi. Ekslikult arvatakse ka, et klaas punast veini igal õhtul on kasulik, aga tegelikult on see ikkagi alkohol. Alkoholist loobudes mõistetakse juba paari kuuga, et ilma selleta on tegelikult palju parem.
Autor: Erik Orgu
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.