Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski küsib, kas kolm korda nädalas sadade liitrite alkoholi üle piiri toomist saab pidada kellegi isiklikuks otstarbeks.
- Jevgeni Ossinovski. Foto: Raul Mee
Esmaspäevases Äripäevas püüab ajakirjanik Urmo Andressoo omistada mulle soovi
piirata Eesti kodanike õigust Lätis poes käia. Lisaks väidab ta, et olen võtnud nõuks võidelda nii kogu Euroopa siseturu toimimise vastu. Nukker lugu, kui ajakirjanik teemasse süüvimata lubab endale luksust õhku väärväiteid heita.
Ma ei ole kunagi öelnud, et inimesed ei tohiks enda tarbeks Lätis alkoholi järel käia. See õigus tuleneb Euroopa Liidu siseturu aluspõhimõtetest, mille muutmist keegi ei taotle.
Vaieldamatult on Eestis inimesi, kes on valmis 20 senti odavama õllepudeli nimel võtma ette pika retke naaberriiki, aga selle põhjal ei saa anda hinnangut aktsiisipoliitikale. Selliseid odavamalt ostlejaid leidub ikka, pigem võiks küsida, kas kolm korda nädalas sadade liitrite alkoholi üle piiri toomist saab pidada kellegi isiklikuks otstarbeks. Sellisel juhul vajaks see inimene kiiremas korras alkoravile saatmist.
Tegelikult teame, et tihtipeale tuuakse neil juhtudel alkoholi Eestisse selle edasiandmise või müümise eesmärgil ning nii jõuab aktsiisivaba alkohol hoopis kõrtsilettidele. See aga on otseselt seadusega vastuolus. Just siin peab maksuamet tegutsema, et tagada aus konkurents Eesti ettevõtete vahel. Turusolkimisele ei saa olla õigustust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“