Lõiv, mida 1% SKT teadusleppe murdmise eest tuleb maksta, väljendub Eesti nõrgenevas konkurentsivõimes, sest me ei suuda hoida tarku inimesi, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.
- Tarmo Soomere. Foto: Liis Treimann
Teadus on üks neid asju, millele toetub riigi konkurentsivõime. Kui teadust ei ole, siis me oleme lihtsalt maas – mitte ainult arusaamises, vaid ka tehnilistest lahendustest, mida me suudame tarvitada umbes kümmekond aastat. Kui meil ei oleks oma tippteadust arstiteaduses, oleks meie ravitase seitse aastat ajast maas, mis tähendaks ilmselt sadu, kui mitte tuhandeid enneaegseid surmasid igal aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti teadlased elavad juba aastaid projektist projektini, mis tähendab, et pole mingit kindlust järgmise viie või isegi lähima paari aasta suhtes. Kuus teadlast rääkisid Äripäevale oma uurimisvaldkonna, rühma ja perekonna ärevast tulevikuväljavaatest.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.