Kinnisvara on kuum kaup olnud juba mitu aastat järjest, kuid endiselt näib turul jaguvat piisavalt ostuhuvilisi kui ka neid, kes julgevad uusi arendusprojekte ette võtta. Mida aga oodata edaspidi, küsib SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
- Mihkel Nestor. Foto: Raul Mee
Tõdemaks, et Eesti kinnisvaraturg on olnud viimastel aastatel aktiivne, ei pea olema analüütik ega kinnisvaraekspert. Tallinnas ja Tartus on kraanasid täis terve linn ning kerkinud on lausa uusi linnajagusid. Isegi väikelinnades, kus pole suuremat ehitustegevust nähtud aastakümneid, on järsku tekkinud uusi hooneid ja paljud saanud renoveerimisel uue kuue.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investor ja kinnisvaraekspert Tõnu Toompark hindab eluasemeturu atraktiivsust paarisaja indikaatori abil, kuid neist tähtsaimaks peab ta hetkel langustrendis olevat tehingute arvu. Teistest vähem magusam Tallinna piirkond on kesklinn, selgus Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Kinnisvaraettevõtjate ja tippspetsialistide kindlustunne nii äripindade kui ka elamispindade turu puhul on tugevam kui aasta tagasi, kirjutab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige Tõnu Toompark liidu uuringule tuginedes.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.