Viimase paarikümne aastaga üles ehitatud inimkeskne juhtimiskultuur teeb vähikäiku, tõdeb psühholoog ja organisatsioonikultuuri disainer Tiina Saar-Veelmaa.
- Tiina Saar-Veelmaa. Foto: Raul Mee
Taban end üha enam mõttelt, kuidas oleme üksteisega seotud kui doominoklotsid. Kui ühel pole tööd ja sissetulekut, siis mõjutab see automaatselt ka suuremat ringi tema ümber. Töö kaotanud väikeettevõtja ei saa enam olla kundeks oma juuksurile, laste eraõpetajale, treenerile, terapeudile, autolukksepale, rätsepale, kui tema sissetulek päevapealt kaob. Seda enam vajame praegusel ajajärgul paindlikkust ja tarku otsuseid töökohtadel. Inimene ei ole pelgalt kulurida tabelis, isegi kui valitseb kriis, kaos ja majandusmaastik praguneb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisijärgsel ajal tuleb kohanemist juhtida, korrastada mõtteid ning leida uusi võimalusi, et teha ettevõte tugevamaks ja jätkusuutlikuks, kirjutab Neway disainiagentuuri juht Jaan Naaber.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.