Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Andrus Kaarelson: paberarve on möödanik, tere reaalajamajandus!
Läbi kaugtöö on elektroonilise arvelduse mahud Eestis kasvamas ja ettevõtteid suunatakse jõuliselt efektiivse reaalajamajanduse poole, kirjutab ASi Fitek tegevjuht Andrus Kaarelson.
Suhtlusplatvormid on inimestel lasknud kaua kodukontoreis töötada ja tõenäoliselt jääbki vaid ekraani vahendusel töötamine osa inimeste eelistatud töövormiks. Winston Churchilli “ühtki head kriisi ei saa raisku lasta” on pannud ettevõtjaid optimistlikult ja innovaatiliselt mõtlema ohtude võimalusteks pööramisele. Eesti kui IT- ja digiriigi kuvand on pisut tuhmunud ja on aeg see taas läikima lüüa: automatiseerime finantsprotsessid ja ostutehingud täielikult paari aastaga ning muudame e-arveldamise erasektoris standardiks nagu riigiski.
Hiinlased tähistavad hieroglüüfiga "kriis" nii ohtu kui võimalust. See avaldub hästi praeguse pandeemia tingimustes sunnitud kodus töötamise puhul, kus õigesti teevad need juhid, kes õpivad koos oma töötajatega, kirjutab koolitaja Indrek Rahi ettevõttest Thomas International Baltics.
Eestil tuleb saada tõeliseks kaugtööriigiks. Avades välismaistele kaugtöötajatele turu, õnnestub meil meelitada siia ka kõrgepalgalisi tegijaid ning võime loota investeeringuid ja majanduskasvu, kirjutab New Tallinn OÜ tegevjuht Maie Jõgar.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.