Mina valitsuses olles ei oleks Porto Franco tehingut sellisel kujul aktsepteerinud, kirjutab riigikogu liige Raimond Kaljulaid (SDE).
- Raimiond Kaljulaid. Foto: Raul Mee
Kasutasin seadusest tulenevat õigust esitada valitsuse liikmetele kirjalikke küsimusi, et saada peaministrilt vastuseid seoses Porto Francole antava laenuga. Vastustega tutvumise järel olen täiesti veendunud, et Porto Franco laen on esmaklassiline näide, kuidas riik ei peaks maksumaksja raha kasutama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Porto Franco juht Rauno Teder võttis valitsusega ühendust vaid kuu aega pärast Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga ning Luminoriga sõlmitud laenulepingu allkirjastamist, kurtes, et üks investor tahab projektist eemalduda.
Endine Eesti Panga president Ardo Hansson muretseb, kas pärast koroonakriisi taastub suhtumine, et maksud kuuluvad maksmisele ja pangalaenud kuuluvad tagasimaksmisele.
Valitsuse otsus anda Porto Franco kinnisvaraarendusele 40 miljonit eurot abilaenu ja kuulutada sellega projekt riiklikult oluliseks on praeguseks tekitanud küsimusi juba oluliselt laiemas ringis kui vaid ajakirjandus ja mõned sõnakamad Porto Franco konkurendid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Porto Franco omanikud Rauno Teder, Heldur Meerits ja Lembit Lump said raadiosaates „Äripäev eetris“ nädala võitja tiitli, kuna valitsuskabinet otsustas, et nende kinnisvaraprojekt väärib 40 miljoni euro suurust eritingimustel laenu.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.