Kas meie strateegia peaks olema viimane miil või esimene meeter ja kuivõrd neid üldse peaks vastandama, kuna tegemist on tervikuga, kirjutab majandusanalüütik, konkurentsiameti endine juht Peeter Tammistu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Peeter Tammistu. Foto: Arno Mikkor
Kunagi olevat Briti koodimurdja Alfred Dillwyn "Dilly" Knox küsinud: „Mis suunas liiguvad kellaosutid?” Päripäeva? Knoxi arvates olenes suund sellest, kas oled kell või vaatleja. Nii ongi. Enamik meist teiega läbib elu vaatlejana, näeme kahte seierit justkui eraldi probleemi, kuid kella poolt vaadates on tegu ühe mehhanismi/protsessiga, mis liigutab seiereid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestlastel on edukuse mustris juba päris mitu koodijuppi olemas – loodus, rahvas, esivanemad, kultuur, arhitektuur, keel, ajalugu – sellest vundamendist lähtudes tulebki riigi edu programmeerida, kirjutab Raimo Lulla arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Koroonapandeemia on meile kätte mänginud võimalused, millega saab jõukust kasvatada või tulevased põlvkonnad võlakoorma alla matta, kirjutab ökonomist Tarmo Tanilas arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Seega selle asemel, et mingil põhjusel „valeks“ tembeldatud nõuandjate ideed kohe prügikasti visata, tasuks need hoopis läbi lugeda, kirjutab Tartu Ülikooli majandusteaduskonna kaasprofessor Tiia Vissak arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.