Vootele Päi: pandeemia küpsuseksamiga juurime välja polevõimalikkuse mentaliteedi
Eesti peab selle kriisiga saama lahti polevõimalikkuse sündroomist, kirjutab suhtekorraldaja ja rahvusvaheliste suhete vaatleja Vootele Päi arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Vootele Päi. Foto: Erakogu
Eesti riik on sündinud kriisides. Maailmamastaabis komakoha tähtsusega rahvastiku ja kultuuri on liitnud väline surve ning riik maakaardile eksinud ainult tänu oskusele ebakindlaid aegu ekspluateerida. Nõukogude Liidu kokkuvarisemine pakkus hästi ajastatud kriisi, mis võimaldas rajada 21. sajandi valmisolekuga riigisüsteem. 30 aastat hiljem on pandeemia meie riigisüsteemi ja majanduse küpsuseksam.
Automatiseeritud kliimasõbralik ehitus ja seadmete eksport võiksid olla meie eduloo ja ühtlasi uute kättesaadavate kodude vundament, kirjutab ettevõtja Jon Ender arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eestis tuleks käivitada Amazonis kogemust omavatest inimestest koosnev mentorlusprogramm, et läbi suurfirma avada tõhus aken üleilmsele turule, kirjutab ettevõtja Anu Raun arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eesti Vabariigis valitseb majandusarengu prioriteetide osas segadus, mis tuleks ära klaarida, kirjutab Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Teen üleskutse – 2% käibest uuenduslike toodete ja teenuste arendustegevusse, kirjutab Columbus Baltikumi tegevjuht Ivo Suursoo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”