Kui Eesti peaks oma ettevõtete tulumaksusüsteemi G7 plaanitava üleilmse tulumaksumiinimumi tõttu muutma, siis on oluline luua ka uue süsteemi sisse majandusarengut ergutavaid stiimuleid, kirjutab Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits asutuse blogis.

- Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits
- Foto: Arenguseire Keskus
Maailmas on pikka aega proovitud maksuparadiisidega võidelda, kuid tulemused on seni jäänud pigem tagasihoidlikuks. Selles kontekstis tuleks vaadata ka 5. juunil avalikustatud seitsme suure tööstusriigi ehk G7 (USA, Kanada, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Suurbritannia ja Jaapan) plaani kehtestada üleilmne 15protsendiline tulumaksumiinimum globaalsetele suurettevõtetele. Arenenud tööstusriike koondava majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni OECD veetava protsessi järgmises etapis peaksid G7 plaani kooskõlastama G20 riigid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva maailm muutub kiiresti ja sellega koos kasvab vajadus elukestva õppe järele. Üks paindlik ja praktiline võimalus end täiendada või koguni karjääri muuta, on mikrokraadiõpe. Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks rääkis Äripäeva raadios mikrokraadiõpe võimalustest ja olemusest ning miks peaks iga töötaja, tööandja ja õppimishuviline sellest rohkem teadma.