Me saadame gaasi tarbimise eest Venemaale tohutuid summasid. Õnneks on meie võimuses seda muuta, kirjutab Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron.
- Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron Foto: Erakogu
Üürikinnisvara omanikuna saadan ma igal kuul tahtevastaselt tuhandeid eurosid Putini poole teele, nii nagu paljud teisedki Eestis, Baltikumis ja kogu Euroopas. Seda seetõttu, et mitu minu ja äripartnerite omanduses olevat hoonet on gaasiküttel. Aastaid tagasi tehtud otsus maksab iga päevaga aina karmimalt kätte nii raha sihtriigi, kõrgete kulude kui ka kehva keskkonnamõju näol. Kuigi suure rohefännina oleksin niigi motiveeritud, et gaasikatel lõplikult mõne alternatiivse lahenduse vastu vahetada (õhk-vesi soojuspump, miks mitte kombineeritult päikesepaneelidega), on viimane kulbitäis tõrva meepotis jabur olukord, kus ühelt poolt toetan sadade eurodega Ukrainat, Punast Risti ja Pagulasabi, kuid tuhandetega – aasta lõikes kümnete tuhandetega – Venemaad.
Seotud lood
Üleilmsed sanktsioonid, mis Ukraina agressiooni tõttu tabavad Putini-Venemaad, avaldavad erakordset mõju kogu maailma majandusele, aga neis uutes oludes tuleb kohaneda, sest ukrainlaste kannatused on kirjeldamatult suuremad, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Värskes Äripäeva raadio saates "Kuum tool" käis külas Riigikogu väliskomisjoni juht Marko Mihkelson, kelle tuli juttu viimasest seisust Ukraina sõjas.
Ma ei näe hetkel ühtegi võimalust, millega võiks peatada Venemaa presidenti Vladimir Putinit sõjas Ukrainaga, ütles europarlamendi liige Yana Toom intervjuus Äripäeva raadiole.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.