Kaur Lass: kaotame aastaks 2030 poole regulatsioonidest ja poole maksudest
Eesti riik vajab tagasipööret lihtsusesse. Väärtustades isiklikku vastutust lõpeb regulatsiooni vajadus, kirjutab Wellness Orbiti tegevjuht Kaur Lass arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Taasiseseisvumise järel pole Eestis kunagi varem olnud nii palju regulatsioone kui praegu. Asendades isikliku vastutuse regulatsiooniga, kaotame me kodanikuühiskonna vundamendi – vabaduse. Selle tulemusel oleme enneolematus kriiside laines ning jõudnud ühiskonna lõhestumise ja vaimse tervise kriisini. Kui ühiskond asendab eetika ja isikliku vastutuse regulatsiooniga, siis on iga probleemi tulem uued keelud ja käsud, mitte lahendused.
Vähendamaks igal aastal haigena elatud päevade või enneaegsete surmade näol tekkivat kulu, tuleks premeerida ettevõtjate edukaid terviseinvesteeringuid, pakub ettevõtja ja teadlane Ain Aaviksoo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Maailm vajab positiivset energiat! Eesti võiks algatada iga-aastase riikidevahelise heategude mõõduvõtu, kirjutab Tehomet Balticu tehase juht Tõnu Koldits arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kaasava eelarve kaudu rahastatakse omavalitsustes valdavalt füüsilisi väikeobjekte. Laura Välik pakub arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis lahendusi, mis viiksid ajakindlamate ja sisulisemate väärtuste poole.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.