Igaühel on võimalik oma tegevusega agressorile survet avaldada ning maailma rahu poole suunata, kirjutab ettevõtja ja kaitseliitlane Ago Kalmer.
- Ago Kalmer. Foto: Raul Mee
Varsti täitub kaks kuud 21. sajandi suurima sõja algusest. Vene agressorid on Ukrainas alustatud sõjaga võtnud pantvangi pea terve maailma. Sõda toimub tegelikult juba laiemalt, kui vaid Ukraina territooriumil, kust jõuavad meieni õudsed kaadrid inimeste tapmistest, pommitatud lasteaedadest, koolidest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ligi kaks kuud oleme vaadanud kaadreid sõjast, kuid sellegipoolest on meil raske ette kujutada kõiki selle õudusi. Olles sügavalt lõimunud digimaailma ja e-teenustega oleme vaid ebamääraselt kursis, milliste probleemidega puutuvad kokku Eestisse jõudnud põgenikud, kirjutab turundusspetsialist ja vabatahtlik Aleksandra Averjanova, kes aitab Ukraina põgenikke vastu võtta Narva piiril ja Tallinna bussijaamas.
Ukraina elanikud, kes on pidanud Venemaa kallaletungi tõttu oma kodu maha jätma ning otsinud sõja eest varju Eestis, tuleb bürokraatlikest väntsutustest võimalikult kiiresti üle aidata, kuniks see on veel suhteliselt lihtne ja odav, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.