Uuele valitsusele jäävad kaheksa kuud on piisavalt pikk aeg, et teha kapitaalselt valesid või väga õigeid otsuseid, mis mõjutavad Eesti energeetikasektori pikka vaadet, kirjutab Energiasalve projekti eestvedaja Peep Siitam.
- Energiasalve eestvedaja Peep Siitam Foto: Raul Mee
Uue valitsuskoalitsiooni läbirääkimiste startides anti kohe teada, et energeetika on üks prioriteetidest, mistõttu moodustati ka eraldi läbirääkimiste töörühm, mis peaks edaspidigi koalitsioonis valdkonda eest vedama. Mida see reaalelus tähendama hakkab, ei oska ma öelda, pole veel seda koalitsioonigi. Aga jaanilõkke kuumuses toasooja ja lambivalguse hinnast pisut mõtisklesin, mistap tahan kaasa anda seitse soovitust lootuses ja ootuses, et ehk kuulatakse ja mõeldakse kaasagi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elektri hind on kõrge ja kahjustab nii ettevõtete konkurentsivõimet kui ka eraisikute toimetulekut. Erakond Isamaa on välja hüüdnud plaani hinda kunstlikult alla tuua, kuid see ei lahenda olukorda, kus tootmisvõimsusi on lihtsalt puudu. Vaja oleks hoopis mehhanismi, mis julgustaks uutesse tootmisseadmetesse investeerimist, kirjutab päikesepaneelide tootearenduse spetsialist Adam Erki Enok.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.