Taastuvenergia projektid on olemas, investoritel raha kontol – kogu selle valmiduse võime aga liigsete regulatsioonidega vussi keerata, hoiatab KPMG energiasektori juht Sten Aan Äripäeva Infopanga energeetika konkurentsiraportile antud kommentaaris.
Eesti kui sihtriigi investeeringukindlus ja regulatiivse keskkonna stabiilsus ei ole ainuke tingimus, mida meie energiasektor vajab. Kuid see on kõige olulisem tingimus, et meie energiatootmine oleks jätkusuutlik ning kasvaksime suureks roheenergia tootjaks ja eksportijaks.
Erasektoril on töös mitu projekti, et tõmmata kriips peale energiakriisile; välisinvestoritel on raha kontol, et see Eestisse suunata. Kõik tingimused on loodud, peaasi, et me endale ise jalga ei tulista. Juba talve eel pirakate elektriarvetega silmitsi olevatest inimestest on saanud energiateemadel eksperdid: mis on kWh, millal on elekter odav ja saab pesu pesta ning mis on mugavustarbijatel mõistlik arvete vähendamiseks välja lülitada (näiteks basseiniküte).
Seotud lood
Samal ajal kui otsustajatelt soovitakse uute taastuvenergia võimsuste rajamist, tugevneb ka surve kaasata avalikkust, mis paraku ettevõtmisi venitab. Huvigruppidel, kes soovivad otsuse juures kaasa rääkida, tuleb hakata tempos püsimiseks rohkem pingutama, rõhutab Euroopa Komisjoni tegevuskava, kirjutab advokaadibüroo Ellex Raidla partner Martin Triipan.
Energiaettevõtete megakasumid tuleb investeerida uutesse tootmisvõimsustesse, et lõpuks energiahind alla viia, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis KPMG energiasektori juht Sten Aan.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.