Seltskonnas on viimasel ajal populaarne öelda "Loe Šiškinit!". Sõja-aastal Eestis kultuslikuks saanud Šveitsis elava vene emigrandi teos tuleb asetada konteksti, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
- Aimar Ventsel. Foto: Ken Mürk
„Sõda või rahu?“ (Loomingu Raamatukogu 2022, nr 35-37, tõlkinud Tiiu Relve ja Krista Räni) on huvitav raamat. Teda on tänapäevaks tõlgitud juba üsna mitmesse keelde ja praegusega olen ma kohanud, et mitte ainult Eestis, vaid ka mujal Euroopas kasutatakse seda kõhna vihikusarnast teost kui mingit ultimatiivset kirjutist Venemaa olemusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lähipäevil täitub aasta Venemaa täiemõõdulisest sõjast Ukrainas. Meediaväljaande Repost peatoimetaja Filipp Bahtin pani kirja veerandsada tõdemust, mis kirjeldavad Putini verist režiimi, venelasi, lääneriikide reaktsioone ja neist tulenevat vaadet tulevikku.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.