Ükski ettevõtja ei oota riigilt ülalpidamist, aga äsjases energiakriisis nähtud ükskõiksus peletab raha ja ettevõtlust Eestist eemale ning lükkab Eesti majanduse Soomele ja Rootsile järele jõudmist edasi, kirjutab Eesti Masinatööstuse Liidu juht Raul Kütt.
- Eesti Masinatööstuse Liidu juht Raul Kütt. Foto: Erakogu
Energiahinnad on taas enam-vähem normaliseerunud ning Eesti ekspordi vedur, meie tark tööstus, saab veidi rahulikumalt hingata. Kahtlemata ei jää see kriis aga viimaseks. Ootamatu ja terav olukord pani osapooled pinge alla ning näitas kätte Eesti tööstuspoliitika kitsaskohad. Et head kriisi mitte raisku lasta, tuleb hoolikalt analüüsida – mida näitas äsjane šokk Eesti tööstuse ja tööstuse arendamiseks aetava poliitika kohta? Peeglisse vaatamine on vajalik, kuigi ei pruugi olla meeldiv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Püsi enam-vähem mõistusel, Kaja!”
Ettevõtjad ja ühiskonnategelased soovivad, et Kaja Kallase järgmine valitsus asuks riigikogu valimistel saadud tugevale mandaadile toetudes viima ellu ammu oodatud suuri reforme.
Valitsust moodustavad poliitikud ja ettevõtjad on üsna ühel meelel, et riigikapitalismile pole kohta. Miks mitte viia kõik riigiettevõtete (vähemusosalused) nelja aastaga börsile, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.