Selle asemel, et Brüsselit kiruda, tuleb hakata Eesti elamufondi süsteemselt energiasäästlikumaks tegema. Lahenduse pakub Joonas Laks arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Joonas Laks. Foto: Zuzu Izmailova
Elame pöördelisel ajal, kus senised tõekspidamised pööratakse paljuski pea peale. Enam ei ole iseenesest mõistetav, et inimeste tööpäevad kestavad kaksteist tundi, isegi mitte kaheksa tundi – hea, kui üldse kontorisse ilmutakse. Ka ei päde enam reegel “mida rohkem, seda uhkem”, sest lõpuks ometi hakkab ühiskonna teadvusesse jõudma Pythagorase, Newtoni, Kolumbuse ja 20. sajandi kosmosemissioonide sõnum – maa on ümmargune kera ehk tal pole küll otsa ega äärt, aga tal on piirid ning tema maht ei ole lõpmatu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riik võiks luua ettevõtte, mis hakkaks videomängude stuudioid kokku ostma, kirjutab Niilo Leppik arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Mida edukam riik, seda rohkem golfimängijaid. Või siis annab golfi harrastamine eelduse olla tervem ja krapsakama ühiskonnaliige, mis omakorda on eelduseks edukamale ja tervemale riigile, kirjutab Margus Raha arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Kohtust lihtsa vastuse saamine on liiga kallis. Nii klientidele kui ka süsteemile, kirjutab Robert Sarv arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ilma andmete ja tõestuseta me ainult oletame, ent kui kasutame meditsiinisüsteemis ära need massiliselt kogutavad andmed, mis praegu raisku lähevad, võidaksime sadu miljoneid eurosid, kirjutab Mart Vain arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.