Sven Pertens riigieelarvest: saatan peitub püsikuludes
Automaatselt kasvavate püsikuludega tuleb riigieelarves midagi põhimõtteliselt muuta, olgugi et see on kindlasti väga ebapopulaarne samm, kirjutab TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kui mingid riigi püsikulud kasvavad protsendiarvestuses kiiremini kui tulud, saab selliste kulude kasv toimuda ainult mingite teiste kulude osakaalu vähenemise arvel, rõhutab TREV-2 Grupi juht Sven Pertens. Foto: Andras Kralla
Eesti valitsus on järginud põhimõtet, et majandus on isereguleeruv mehhanism ning riik teinud oma otsuseid usus, et ei peagi arvestama nende mõjuga majandusele. Paraku on selline kontseptsioon ekslik ja riigi otsuste mõju majandusele paistab eriti selgelt välja just keerulistel aegadel.
Mitmeid asju tuleks riigirahanduse parandamisel alustada teisest otsast, kirjutab Ehitustrusti juhatuse esimees Kaido Somelar vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Digiteenused on väikse keskkonnamõju ja suure loodava väärtusega, järelikult tulekski fookus neile seada, kirjutab riigikogu liige Züleyxa Izmailova (Eesti 200) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
"Milline on meie riigi tulevikuvaade peale eesmärgi riigi ja rahvusena püsima jääda?"
Kas see on jätkusuutlik, kui ainsaks pika plaani kriteeriumiks on riigieelarve tasakaalu viimine ja kõik muu on teisejärguline, küsib TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens. Ja vastab ise: riiki, nagu ka ettevõtet, ei saa juhtida ainult Exceli abil.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.