Jaak Roosaare: Charlie Munger teadis hea elu saladust
99aastaselt siitilmast lahkunud Charlie Munger ei olnud lihtsalt Warren Buffetti kaasteeline ja äripartner, vaid mees paljude Berkshire Hathaway kaalukate otsuste taga, kirjutab investor Jaak Roosaare.
Ikoonilised nimesildid Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekul Omahas 2017. aastal, ikka Buffett ja Munger kõrvuti. Charles "Charlie" Munger suri eile. Foto: Reuters/Scanpix
Nagu paljud teised investeerimishuvilised, avastasin ka mina esmalt Warren Buffetti, seejärel Berkshire Hathaway ja siis alles Charlie Mungeri. Ma usun, et see oli paljuski ka Charlie teadlik valik, et meedia hoidis oma tähelepanu Warrenil, kes oli Berkshire esinduskuju (ja on seda tänaseni). Aga mida rohkem ma Berkshire ajaloo ja tegevuste vastu huvi tundsin, seda rohkem kumasid sealt läbi Charlie mõjutused.
Legendaarne investor Charlie Munger, kes teenis oma varanduse juba enne seda, kui temast sai Warren Buffetti parem käsi Berkshire Hathaway's, suri 99aastaselt.
99aastane edukas investor Charlie Munger on elanud üle suure depressiooni nime all tuntud ülemaailmse majanduskriisi, osalenud II maailmasõjas, töötanud legendaarse investeerimisguru Warren Buffetti vanaisa heaks ning on rahvusvahelise konglomeraadi Berkshire Hathaway aseesimees ja Buffetti lapsepõlvesõber.
Muljeid otse Berkshire Hathaway investeerimisfestivalilt
Berkshire Hathaway legendaarsel üldkoosolekul USAs Omahas puhus Äripäev juttu sinna kokku tulnud värvikate investoritega, kes jagasid oma investeeringu kohta rahulolevaid kiitusi vaid mõne üksiku kriitikanoodiga.
Berkshire Hathaway asepresident Charlie Munger võttis sõna Daily Journali aktsionäride aastakoosolekul, rääkides ühest oma suurimast investeeringust, mida ta on kahetsenud.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”