Ajakirjanik: RMK väärib korraga piitsa ja präänikut
Avalikkuse ette jõudnud RMK diil Raul Kirjaneniga näitab, et riigimetsnike töö tulemuslikkuse mõõdikuid saab ja tuleb tõsta, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Aleksei Šiškin.
Juuli esimesel nädalal teatas riigikontroll, et Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) sõlmitud pikaajaliste lepingute hinna läbirääkimiste ja kokkuleppimise reeglid ei loo eeldusi metsamaterjali turuhinnaga müügiks, nagu nõuab metsaseadus.
Riigikontrolli auditiga paljastunud Raul Kirjaneni salajased lepingud RMKga lõid soodsaid tingimusi Graanul Investi äri kasvamiseks ja laienemiseks. Äripäevaga vestelnud turuosalised on arvamusel, et riik peakski uusi tööstusinvesteeringuid toetama, küll aga jääb õhku küsimus, miks seda tehakse salaja.
Praegu ei oleks võimalik RMK-l teha äri nii, nagu seda tehti 10 aastat tagasi, tunnistas RMK tegevjuht Mikk Marran saates "Kuum Tool", kommenteerides salajasi kokkuleppeid, mida tema juhitud riigitulundusasutus Graanul Investiga sõlmis.
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) müüs puitu teistega võrreldes soodsamatel tingimustel Eesti suurematele ettevõtetele, kelle seas olid ka näiteks Graanul Invest, Estonian Cell ja Latvijas Finieris, ütles riigikontrolli auditijuht Silver Jakobson.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.