Kaija Teemägi: what women want?* ehk naiste ja meeste ootustest tööle ja töötasule
Sooline palgalõhe näitab statistikas vähenemismärke, ent palgalõhe puhul tuleb vaadata numbrite reastamise kõrval ka arvude taha, saamaks aru, millist lugu need räägivad ning kui palju tegelikult soolisus palga suurust mõjutab, kirjutab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi.
Kipume ühiskonnas liiga tihti kõigile palgalõhe teemadele kiirelt sootunnuse külge kleepima. Lõhel ja lõhel on vahe, kirjutab Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi. Foto: Jake Farra
Statistikaameti andmed näitavad, et sooline palgalõhe vähenes aastaga 4,6 protsendipunkti. Kümmekonna aasta lõikes, vaid 2022. aasta erisusega, on meeste ja naiste töötasude erinevus olnud languses.
2023. aasta kevadel võttis Euroopa Liidu Nõukogu vastu palkade läbipaistvuse direktiivi, mis jõustub 2026. aastal. Seekordses „Teabevara tunnis“ võtamegi luubi alla uue direktiivi, mille eesmärk on suurendada palkade läbipaistvust ja vähendada soolist palgalõhet.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.