Le Vallikivi: tagasi Ukrainas. Et olla valmis. Siin, Eestis
Juba täna tuleb osata õppida Ukrainaga juhtunust. Õppida valmisolekut puhuks, kui ka Eesti jaoks peaks käivituma hall, must või kõige mustem stsenaarium, kirjutab perearst Le Vallikivi.
Perearst Le Vallikivi esinemas investor Toomase konverentsil 2023. aastal. Foto: Raul Mee
Tagasi Ukrainas. Mu enda peas tekib esimesena seos Evelyn Waugh romaaniga “Brideshead revisited”. Sest koht on sama, aga aeg ja inimesed hoopis teistsugused.
Eesti tervishoiu üks silmapaistvamaid mõjuisikuid, perearst Le Vallikivi ütleb, et perearstiks jääb ta tööelu lõpuni. Ennast ta teab mis edukaks ei pea, juhtivad positsioonid ja vastutus on talle sülle kukkunud.
Inimese elu pikkust ja kvaliteeti saab arst mõjutada, kuid suurem osa sellest on ikka igaühe enda kätes, rääkis Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi investor Toomase konverentsil.
Investorile tuttav väljend "oma nahk mängus" ning soov elada vähemalt 150aastaseks, ja seda tervena, on Le Vallikivi sõnul 50% ulatuses enda teha. Küsimus on aga selles, kas üldse peakski elama nii kaua.
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.