Ants Lusti: Identity pankrotistumise situatsioon, taust ja faktorid
Võiks arvata, et pankrotisituatsioon tekib sellest, kui pole enam tööd, kliente ega projekte. Tegelikult hiilib selle vaim ringi ka neis ettevõtetes, kus projekte on kuhjaga, kirjutab loovagentuuri Identity juhatuse liige Ants Lusti.
“COVID viis inimesed kodukontoritesse, kust paljud ei naasnud. Kannatasid need, kes omasid rohkelt kõrge maksumusega kvaliteetbüroopinda. Riigi soosimisel tekkis palju mees-ja-arvuti-tüüpi ettevõtjaid, kelle puhul üldkulude puudumine lõi soodsa pinnase hinnadiferentsiks,” kirjutab pankrotistunud loovagentuuri Identity juhatuse liige Ants Lusti. Foto: Andres Haabu
Kogesin hiljuti erakordset emotsiooni, resonantsina Äripäeva artiklile „Auhinnatud reklaamiagentuuri ähvardab pankrot“. Tõdesin uhkusega, et mikroettevõtte Identity tähendusväli ja imagoloogiline kapital on üleelusuurune. Seda tunnistasid lõkkele lahvatanud dispuudid ettevõtjate foorumites, kõned, sõnumid jms.
Harju maakohtu hiljutise määrusega keelati pika ajalooga ning arvukate turundusauhindadega pärjatud loovagentuuri omanikfirmal Identity OÜ-l ilma ajutise pankrotihalduri nõusolekuta kogu vara käsutada.
Töötukassa virtuaalne töö- ja karjäärimess toimub 8.–10. aprillini ning viib omavahel kokku tööotsijad ja tööandjad. Milline olukord on tööturul täna ja mida saabuv mess mõlemale osapoolele pakkuda saab, sellest räägib sisuturundussaates lähemalt Töötukassa nõukogu juht ja Baltic Restaurants Estonia tegevjuht Aaro Lode ning Töötukassa teenusejuht Livia Laas.