2024 oli tehnoloogiasektorile tehingute poolest kahetine aasta, tänavu mõjutab valdkonda suuresti USA presidendi Donald Trumpi administratsioon. Riskiraha on palju, aga ootused ettevõtetele on suurenenud, kirjutavad tehingunõustajad Ott Aava (advokaadibüroo Cobalt), Lauri Liivat (Sorainen) ja Rutt Värk (Ellex Raidla).
- Tehnoloogiavaldkonnas jätkub tehisintellekti võidukäik, kuna AI-tehnoloogiate integreerimine aitab ettevõtetel suurendab tõhusust, parandada otsuste tegemise kiirust ja kvaliteeti ning võimaldab sellest tulenevalt ettevõtetel saavutada konkurentsieelis, kirjutavad tehingunõustajad. Foto: PantherMedia/Scanpix
Tagasivaade 2024. aasta tehnoloogiasektorile on vastuoluline. Ühelt poolt tundus, et suuri sündmusi ei olnud, teisalt juhtus palju olulist. Crowdstrike’i vigane tarkvarauuendus viis rivist välja umbes 8,5 miljonit arvutisüsteemi, tekitades kahju umbes 10 miljardit dollarit. Euroopas jõustus tehisintellekti määrus, mille pikemaajaline mõju veel selgub, kuid on juba piiranud Apple'i ja Meta AI kättesaadavust Euroopas. Ameerika valimised mõjutasid sektori poliitilist tooni, sealhulgas Meta loobumist sisukontrollist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtete ühinemis- ja ülevõtmisturul algas käesolev aasta paljulubavalt, teises pooles hoog mõnevõrra rauges.
Eestis tehtavate tehingute iseloom on seinast seina ning ühte kindlat trendi on raske välja tuua.
Ettevõtete ühinemiste ja omandamiste puhul laialdaselt kasutatud nn debt push-down’i struktuuri käsitlev juhend muutus töö käigus paindlikumaks, kuid väärib tähelepanelikult tutvumist, kirjutab advokaadibüroo Ellex Raidla maksunõunik Dmitri Rozenblat.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.