Eesti järgmiseks suureks eesmärgiks võiks võtta avaliku sektori kulutuste või miks mitte kogu riigi püsikulude vähendamise. Eesmärgiks võiks seada vähendada avaliku sektori kulusid kuni 4% riigi eelarvest, kirjutab ettevõtja Erik Ehasoo.
Suurepäraste ideede elluviimine on juba praegu väga keeruline, sest paljud avaliku sektori töötajad, kes neid ideid ellu peavad viima, on ebakompetentsed ning neil pole muutuste motivatsiooni. Seetõttu tuleks esimeses järjekorras tegeleda töötajate endiga, inimestega, kes seda süsteemi elus hoiavad ning reprodutseerivad.
Riigil tuleks avaliku sektori töökohtade süsteem ümber teha selliselt, et avaliku sektori töökoht ei oleks koht, kuhu tullakse vaid mugavusest ja sellepärast, et mujale ei saa. Süsteem ei tohiks lubada töötajatel ühel kohal aastaid püsida, ilma et nad ei tõestaks oma kompetentsust antud vallas. Riigi efektiivseks toimimiseks peab iga avaliku sektori töötaja olema kõrgel kompetentsuse tasemel ning pigem talent kui kilplane. Süsteem peaks sundima töötajaid pidevalt pingutama ja arendama.
Pikemalt loe tänasest Äripäevast.
Artikkel ilmub EMT, Tallinna Kaubamaja, Danske Panga ja Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.