Härra haridusminister, mis Te arvate, kas meil õnnestub reformida Eesti haridusmaastikku enne, kui lahkuvad noored ja ärksad eestimaalased, küsib avalikus kirjas Eduka Eesti arvamuskonkursi võitja Heiki Urbala.
Teen ettepaneku avada laiem arutelu selleks, et õppekavad lasteaedades ja koolides oleksid sama innovaatilised ja teed rajavad kui meie e-maksuamet ja e-valitsus.Inglise keele oskus võimaldab noortel Eestist põgeneda, programmeerimiskeele oskus võimaldab noortel Eestisse jääda ja tööd läbi juhtme Silicon Valleysse teha.
Kas me saame olla uuenduslikud, kiired ja paindlikud ning käivitada ühes valitud lasteaias (olgu see näiteks minu poja tulevane lasteaed) pilootprojekti, kus 3-6aastastele lastele õpetatakse algtasemel programmeerimiskeelt Python. Ärme jää kinni üleanalüüsimisse, kantseliiti või poliitilistesse keerdkäikudesse, vaid teeme ära!
Oleme igati valmis panustama, et idee lastele programmeerimise õpetamisest ei jääks ainult Tiigrihüppe kodulehele ilusaks lugemisvaraks ja väiksemahuliseks pilootprojektiks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Eduka Eesti" konkursi võiduidee on käivitada Eestis pilootprojekt, kus 3-6aastastele lastele õpetatakse programmeerimiskeelt Python. IT-Kolledži juht Linnar Viik peab ideed igati heaks.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.