Saxo Banki kaubabörside strateegiajuht Ole Sloth Hansen ütles, et poliitilise kriisi ära hoidmiseks peab Hiina astuma konkreetseid samme.

- Saxo Banki kaubabörside strateegiajuht Ole Hansen.
- Foto: Saxo Bank
Järgneb Hanseni kommentaar.
Oleme olnud skeptilised
Hiina majanduse potentsiaalide osas ja meie ettevaatlikud ennustused peegeldavad neid kahtlusi. Hiinas tekkivas kaoses on üks asi täiesti kindel: Hiina majandus peab arenema läänelikumaks nõudlusel põhinevaks süsteemiks ning ei saa enam jääda toetuma investeeringutel põhinevale kasvule.
Investeeringute pöördumine tagasi Hiina on vähenenud liiga suurel määral ning üha rohkem vajatakse rahasüste nii era- kui ka avalikust sektorist, et hoida kasvu ametliku eesmärgi ligidal. Meie peamine mure
Hiina majanduse osas on, et tarbimisest lähtuva majanduse väljakujunemine on toimumas liiga aeglaselt. Kuigi lühiperspektiivis tundub see vähem valulik, sest majandus saab toetuda suures ulatuses investeeringutele, siis laiemas plaanis see ainult lükkab otsuseid eidasi, samal ajal kui põhiprobleem üha kasvab.
Hiljutised keskpanga sekkumised mõjuvad majandusnäitajate taustal ebatavaliselt. Kummalisena mõjub mure võlgadel põhinevate investeeringute pärast börsiturul.
Võlgadel põhinevate investeeringute tagajärjelt tekkinud börsimulli tajutakse praegu väga dramaatiliselt. Ja seda mitte ainult Hiinas, kus miljonid investorid püüavad meeleheitlikult vähendada kaotusi börsilt lahkudes. See müük, mis muutus pärast valitsuse sekkumispüüdu kiiresti karjastormamiseks, on kolme nädalaga põhjustanud Shanghai börsiindeksi langemist 33% võrra.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!