Turge raputas tänane tööraport, mis pani investorid riigivõlakirjade manu pagema ning lükkas Föderaalreservi intressimäärade tõstmise plaani 2016. aastasse.
Ühtlasi annab olukord märku sellest, et
USA majandust mõjutab siiski ka ülemaailme
majanduse nõrkus, vahendab CNBC.
“Seda poleks me küll osanud oodata,” kommenteeris Jefferies ökonomist Ward McCarthy.
USA-s lisandus septembris kõigest 142 000 uut töökohta ning augustis loodud töökohtade arvu korrigeeriti 136 000-le.
Töötusemäär jäi samaks ehk 5,1%-le, kuid üldine
tööhõive määr kukkus 62,4%-le, mis on madalaim näitaja alates 1977. aasta oktoobrist.
Föderaalreserv otsustas septembris
intressimäärasid mitte tõsta, kuna kardeti, et rahvusvahelised arengud võivad USA majandusele mõju avaldada.
Nõrgad ISM tööstustoodangu andmed ning kolmanda kvartali
majanduskasv, mis jäi 1,7% juurde, on ökonomistid muretsema pannud.
“Nii augusti kui septembri majandusandmed on suure pettumuse valmistanud. Augusti andmeid korrigeeritakse tavaliselt kõrgemaks,” märkis McCarthy.
“Ma usun, et augusti ja septembri andmete kombinatsioon jätab oktoobri mängust välja ning tõstatab uueks variandiks detsembri,” lisas ta.
Kui Föderaalreseri otsustas septembris intressimäärasid mitte tõsta, hirmutas otsus turge korralikult, kuna see viitas faktile, et Hiina ja arenevad turud olid nõrgad. Ülejäänud maailma nõrk majandus aga võib ohtu seada ka USA majanduskasvu.
Föderaalreservi ametnikud, sh keskpanga juht, Janet Yellen on peale seda kinnitanud, et intressimäärasid loodetakse siiski veel 2015. aastal tõsta.
Föderaalreserv on intressimäärad hoidnud nullilähedal alates 2008. aastast ehk need on muutumatuna püsinud viimased üheksa aastat.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.