See aasta oli Hiina jüaani jaoks viimase kahe kümnendi halvim ning suurem osa ökonomiste prognoosib ka edaspidi täiendavat langust, kirjutab Bloomberg.
- Hiina jüaan on sel aastal dollari suhtes nõrgenenud 4,6%. Foto: EPA
"Nõrgem
jüaan võib kokkuvõttes põhjustada hirmu, kuid turg mõistab peagi, et see on palju paindlikuma valuutakursi ja USA ning Hiina lahknevate rahapoliitika loomulik tagajärg," märkis HSBC Holdingsi Aasia valuutastrateeg Ju Wang. Bloombergi andmetel on just HSBC Holdings suutnud viimase aasta jooksul kõige paremini prognoosida jüaani kurssi. Paremini reguleeritav rahapoliitika võimaldab Wangi sõnul Hiinal teha kiiremini muudatusi vastavalt siseriiklikule olukorrale.
Hiina uuendas tänavu oma valuutasüsteemi ning andis turule suurema võimaluse jüaani kurssi reguleerida. Augustis ehmatas aga sealne keskpank globaalseid turge sellega, et
devalveeris jüaani kurssi mitu korda järjest. Seejärel kulutati miljardeid dollareid jüaani kursi ülalhoidmiseks enne kui valuuta lisati
Rahvusvahelise Valuutafondi 30. novembri kohtumisel reservvaluutade hulka.
Jüaan nõrgenes tänavu
USA dollari suhtes 4,5%. See on suurim aastane langus vähemalt pärast 1994. aastat.
Credit Suisse AG välisvaluuta strateeg Koon How Hengi sõnul langeb jüaani kurss edasi, kuna kõik negatiivsed tegurid jäävad samaks. "Valitseb suur kapitali väljavoolu risk ja keskpank jätkab oma lõdva rahapoliitikaga," lausus Heng.
Bloombergi küsitluse tulemused näitavad, et jüaan nõrgeneb 2016. aasta lõpuks dollari suhtes veel 1,6%.
Seotud lood
LHV maaklertegevuse juhi Alo Vallikivi sõnul on aasta aktsiaturgudel väga halvasti alanud ja Hiina börsi languse mõju on raske prognoosida.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.