Veebruaris kasvas tööhõive USAs oodatust rohkem, viidates asjaolule, et majanduse olukord on üsna hea ning pole põhjust muretseda majandussurutise pärast.
Fakt, et palgad ei kasvanud, peaks aga
Föderaalreservi tagasi hoidma ning
intressimäärasid ei tohiks tõsta enne aasta keskpaika.
Veebruaris loodi 242 000 uut töökohta; analüütikud prognoosisid loodavate töökohtade hulgaks 190 000.
Töötusemäär jäi aga 4,9% juurde ning tänu andmete korrigeerimisele tõusis ka detsembri ja jaanuari loodud töökohtade hulk 30 000 võrra.
Pettumust valmistas aga tunnipalga 3 sendine langus 25,35 dollarile; jaanuaris kasvas tunnipalk 12 sendi võrra.
Aastane palgakasv oli 2,2%; jaanuaris oli palgakasvuks võrreldes eelmise aastaga aga 2,5%.
“Hea uudis on see, et tööturg näitab jätkuvalt kasvumärke,” sõnas Bank of America Merrill Lynch analüütik Ethan Harris.
Harris märkis, et ta usub jätkuvalt, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid järgmine kord juunis. “Intressimäärade tõstmine märtsis oleks ebaõige samm, kuna Fed ei ole turge selleks piisavalt ette valmistanud,” märkis ta.
“Turgude jaoks peaks tööhõiveraport olema positiivne, kuna see hajutab jaanuaris ja veebruaris olnud hirmud majandussurutisest,” sõnas LPL Financiali turustrateeg John Canally.
Canally sõnul kukkusid palgad enim kaevandustes (sh naftatööstuses) ning kommunaalettevõtetes, seda vastavalt 0,6% ja 0,5%.
Jaekaubanduses tõusid palgad aga 0,1%. Tema sõnul oli negatiivseks aspektiks see, et viimasel kahel kuul on langenud ajutiste töökohtade arv, mis viitab sellele, et ettevõtted on paljud ametikohad juba täitnud ning lähikuudel nii palju uusi töölisi juurde enam ei palgata.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.