Facebooki asutaja ja tegevjuht Mark Zuckerberg pidas haruldase kohtumise Hiina propagandajuhiga, ja seda ajal, mil Hiina ametivõimud karmistavad kontrolli oma küberruumi üle.
- Facebooki asutaja Mark Zuckerberg Foto: epa
Hiina propagandaülem Liu Yunshan ütles laupäevasel kohtumisel Zuckerbergile, et loodab õppida Facebooki kogemusest, milleks on interneti arendamine riikide ja inimeste hüvanguks. Hiinas oli eelmisel aastal 668 miljonit internetikasutajat, kuid seal on
Facebook,
Twitter ja teised lääne suhtlusvõrgustikud keelatud, vahendas Reuters.
Liu loodab, et Facebook saab jagada oma kogemust ja aitab parandada Hiina internetifirmade ühist arusaama.
Aasta alguses tutvustas Peking uusi internetireegleid, mis analüütikute sõnul raskendavad veelgi välismaistel netifirmadel Hiinas äri tegemist. Hiina internetiregulaatorid on korduvalt öelnud, et kontrollimata küberruum kujutab siseriiklikku ohtu. Näiteks on Hiina militaarväljaanne nimetanud internetti kõige tähtsamaks ideoloogiliseks rindeks võitluses Hiina-vastaste jõududega.
„Üks asi, mis mind Hiina puhul eriti optimistlikuks teeb, on nende rõhuasetus inseneriteabele,“ ütles Zuckerberg.
Alibaba tegevjuht Jack Ma avaldas Zuckerbergile Hiina külastamise eest tunnustust. „Ta austab Hiinat ja idamaade kultuuri ning seda mitte seetõttu, et tahaks seal raha teha,“ ütles ta.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.