Töötu abiraha esmataotlejate arv langes Ameerika Ühendriikides eelmisel nädalal taas 43 aasta madalaima taseme lähedale, selgub USA tööministeeriumi täna avaldatud andmetest.
- Tootmine moodustab ligi 12% USA majandusest
„Praegu pole koondamiste sagenemisest märkigi,“ ütles Reutersi vahendusel konsultatsioonifirma RDQ Economics majandusanalüütik John Ryding. „Töötu abirahade taotlejate vähene arv annab tunnistust, et ettevõtted püüavad tööjõupuuduse tingimustes oma töötajaid hoida.“
Hooajaliselt korrigeeritud töötu abirahade esmataotlejate arv langes möödunud nädalal 12 000 võrra 234 000ni, mis jääb vaid napilt alla 43 aasta madalaima näitaja 233 000 mullu novembri alguses. Reutersi küsitletud analüütikud olid prognoosinud keskmiselt 250 000 abirahataotlust.
Novembris 4,6 protsendini langenud
tööpuudus on praegu 4,8 protsendiga jätkuvalt madal. Jaanuaris loodi
USAs 227 000 uut töökohta.
Esmaste abirahataotluste arv on nüüd püsinud 101 nädalat järjest alla 300 000. See on kõige pikem periood alates 1970. aastast, mil tööjõuturg oli märksa väiksem.
Nelja nädala töötu abiraha esmataotlejate libisev keskmine langes 244 250-ni mis on madalaim näitaja alates 1973. aasta novembrist.
Olukord tööjõuturul võib analüütikute hinnangul tekitada palgakasvu surve, mis seni on püsinud tagasihoidlik vaatamata tõsisasjale, et ettevõtetel on raskusi kvalifitseeritud tööjõu leidmisega.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.