Eile teatas üks kohaliku börsi suurimaid dividendimaksjaid Tallinna Vesi, et lööb dividendi nii-öelda kaheks ning paneb selle sõltuma Eesti ja Euroopa kohtu otsustest.
- Tallinna Vesi Foto: Raul Mee
See tähendab, et juba harjumuspäraseks kujunenud 0,9eurose dividendi asemel peavad investorid esialgu leppima 54sendise dividendiga. Ülejäänud 36 senti makstaks välja juhul, kui tariifivaidlustega seotud kohtuotsused Tallinna Vee jaoks positiivseks kujunevad.
„Loomulikult tuli väiksem dividend ebameeldiva üllatusena ning ootasin klassikalist 0,9 eurot,“ ütles Tallinna Vee aktsiate omaniku Revanta Haldus OÜ juht Erkki Rebane ning nentis, et teisest küljest oli see risk aga aimatav. „Võimalik, et Tallinna Vesi võidab ja 0,36 makstakse ka välja. Siis on dividendiks ikkagi 0,9 eurot,“ ütles Rebane.
„Arvan, et Tallinna Vesi püüab selle otsusega mõjutada peaministriparteid, kellel jääb nüüd saamata suur summa raha oma linnavalitsusele alluva propagandamasina käigushoidmiseks. Tallinna linnakassa on 34,7protsendise osalusega Tallinna Vee suuruselt teine omanik Hollandis registreeritud United Utilities (Tallinn) B.V. kõrval. Ehk siis suurim kaotaja on Keskerakond. Ja isiklike huvide niidid jooksevad ka sotsideni - vaadake Tallinna Vee aktsionäride nimekirja,“ lisas Rebane.
„Üldse tundub mulle, et Tallinna Vee ahistamine konkurentsiameti poolt on IRLi ebaõnnestunud „Kodukulud alla“ Res Publica stiilis populistliku kampaania tulemus ning poliitiline tsirkus,“ ütles investor, kuid lisas, et on optimist ja loodab, et IRLi mõju kahaneb jätkuvalt.
Seega võiks tema sõnul olla reaalne, et parteid lõpetavad Tallinna Vee ahistamise. "Küll on seda keeruline enne valimisi rahvale serveerida ning seetõttu Res Publica algatatud komejant kestab,“ prognoosis investor, kelle hinnangul saab järgmiste valimiste teema olema palju globaalsem: Rail Baltica poolt või vastu.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?