Boeing saab 3,8 miljardi dollari eest enda käsutusse 80% reisilennukite valmistajate pingereas kolmandal kohal paikneva Embraeri tootmisest, vahendab BBC.
Valmiva kokkuleppe kohaselt lüüakse Brasiilia Embraeri äriotstarbeliste lennumasinate tootmine ülejäänud kontsernist lahku ning jagatakse ära senise omaniku ja Boeingu vahel. Embraeri sõjamasinate ja militaarseadmete haru jääb tehingust välja. Loodava ühisfirma väärtus on kokkuleppe järgi arvestades 4,75 miljardit dollarit.
Boeingu hinnangul avaldab partnerlus alates 2020. aastast positiivset mõju USA firma aktsiakasumile, vähendades näiteks kontserni maksueelseid umbes 150 miljoni dollari võrra aastas.
Embraeri abil saab Boeing haarata tagasi oma turupositsiooni, osutades teravat konkurentsi Kanada Bombardieri ja Prantsuse Airbusi koostöös valmivatele CSeries-tüüpi reisilennukitele. Tolle seeria masinate üks agaramaid ostjaid on Läti odavlennufirma airBaltic.
Sao Paolo börs uudisest aga nõnda vaimustunud polnud: Embraeri aktsia on turu avanemisest saati langenud enam kui 14%. Aktsionärid pole nimelt rahul ühisettevõtte osaluse eest makstava hinnaga ning peavad Embraeri 20-protsendist tükki kasinaks.
Seotud lood
United Technologies ületas kvartalikasumi osas analüütikute prognoosi ning tõstis oma käesoleva aasta kasumiprognoosi juba teist korda sel aastal, vahendab Reuters. United Techi aktsia tõuseb täna üle 3%.
USA lennukitootja Boeing teatas, et esimese poolaasta lendude tellimused olid üle kahe korra suuremad, kui tema Euroopa rivaalil Airbusil. Lennukite tarned tellijatele kasvasid esimesel poolaastal 7,4%, vahendab Reuters.
USA firma Boeing teatas täna, et Hiina lennuettevõtted tellivad nende prognoosi järgi järgmise kahe kümnendi jooksul 7690 uut lennukit, mille rahaline väärtus on 1,2 triljonit dollarit, vahendab Reuters.
USA ja Euroopa aktsiaturud täna tõusid, hoolimata sellest, et tänasest rakendusid reaalselt USA ja Hiina vastastikused tollimaksud teatud kaupade sisseveo osas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.