Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Investeeringud söövad ühisrahastuse kasumit
Majandusaasta aruannetest selgub, et sarnaselt eelmise aastaga on mitu ühisrahastusteenust pakkuvat platvormi endiselt kahjumis, kasuminumbri kasvu pärsivad ettevõtete hinnangul aga kasvu turgutamiseks tehtud investeeringud.
Pärtel Tombergi juhitav Bondora jõudis 2017. aastal selle ärimudeliga esimest korda kasumisse. Foto: Meeli Küttim
Välja joonistuva mustri kohaselt teenisid möödunud majandusaastal kahjumit eelkõige tagatud kinnisvara ning ettevõtlus- ja P2P laene väljastavad platvormid ehk Eesti kontekstis EstateGuru ja Omaraha. Tagatiseta laenude pakkujatest olid plussis kinnisvara finantseerimisega tegelev Crowdestate, P2P valdkonnas aga selle ärimudeli juures esimest korda Bondora.
Teisipäeval lõppes Funderbeami platvormil ühisrahastuskampaania käsitööõllega tegeleva puurlikoja Tanker finantseerimiseks, ettevõte kasutab raha välisturule laienemiseks ning koduturul kasvavas konkurentsis püsimiseks.
Väikeinvestor ning Scandium Kinnisvara juhatuse liige Jaak Roosaare tõdes, et praegu on korteriturul tunda buumi hõngu – hinnad kerkivad kiiresti ja purustavad rekordeid.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.