Mintose ühisrahastusplatvormi juht Martins Sulte sõnul arvestatakse Briti finantsinspektsiooni keeldumise aluseks saanud kriitikaga, kuid portaali kasvuplaane ja igapäevategevust otsus ei väära.
- Martins Sulte Foto: Andras Kralla
„Otsus ei mõjuta kuidagi meie igapäevast äri ega tegevust teistes riikides,“ kommenteeris Sulte Äripäevale Briti finantsinspektsiooni otsust neid Ühendkuningriigi turule mitte lubada. „Suurbritannias on erinev ning väga spetsiifiline seadusraamistik ning kindlasti on sealse finantsinspektsiooni tagasiside meile väga väärtuslik, kuid hetkel me ei kiirusta sealsele turule sisenemisega,“ kinnitas ta.
Põhjus, miks Mintose juhtkond Ühendkuningriigi finantsinspektsiooni otsuse taustal suurt probleemi ei näe, seisneb Suurbritannia ees seisvates ebakindluse tekitajates. „Me ei tea, milline saab olema Brexit,“ märkis Sulte. „Samas kinnitan, et meie kasvu- ja laienemisplaanid on vankumatud ning kindlasti säilitame huvi kunagi ka Suurbritanniasse siseneda – töötame koos oma õigusnõustajatega selle nimel, et sealse finantsinspektsiooni kriitika saaks arvesse võetud.“
Sulte tõi veel esile, et alates avalduse esitamisest briti turule sisenemiseks on platvorm palju kasvanud. „Esitasime avalduse briti turule sisenemiseks ligi 2 aastat tagasi, selle ajaga on meie ärimudel arenenud ning meeskond suurenenud,“ ütles Sulte. „Oleme saavutanud Euroopas ja globaalselt väga palju ning defineerime end oma valdkonnas turuliidrina,“ rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Briti finantsjärelevalve väljastatav tegevuslitsents on ühisrahastusportaalide jaoks kvaliteedimärk ning selle mittesaamist võib tõlgendada ohu märgina.
Suurbritannia finantsinspektsioon ei andnud tegutsemisluba Balti riikides populaarsele Läti ühisrahastusportaalile Mintos, kriitikat saab nii portaal kui ka selle juhtkond.
Suurbritannia näitas Balti riikides popile ühisrahastusplatvormile punast tuld ilmselt seepärast, et platvorm ei selgitanud piisavalt hästi oma ärimudelit, leidis väikeinvestor Kristi Saare.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.