Gazprom ei täitnud Euroopa-suunalise ekspordi eesmärke
Venemaa gaasitootja Gazprom ei suutnud oma “konservatiivseid” Euroopa-suunalise ekspordi eesmärke täita, mis panustas regiooni energiakriisi süvenemisse, vahendab Bloomberg.
Gazprom toimetas oma peamiste klientideni, kelle hulga kuuluvad Türgi, Hiina ja Euroopa riigid (välja arvatud endised Nõukogude Liidu liikmed) kokku 185,1 miljardit kuupmeetrit maagaas, ütles ettevõtte tegevjuht Aleksei Miller. Seda on 2020. aastaga võrreldes 3,2 protsenti enam.
Energiaturge on Euroopas ja Aasias tabanud tõsine kriis ning majanduse kõige tähtsamate sisendhindade kiire kallinemine võib inflatsioonile hoo sisse lükata. Kuidas sellises keskkonnas navigeerida ja õigeid investeerimisotsuseid teha?
Euroopa maagaasi hinnad tõusid täna värske rekordini ning kui varasemalt arvati, et märtsis tulevad hinnad alla, siis nüüd viitavad tulevikutehingud kõrge taseme jätkumisele.
Veeldatud maagaasil (LNG) pole fossiilse päritolu tõttu laevanduses tulevikku, aga vesinikku merel kasutada ka ei saa, tõdevad Eesti suurte laevafirmade juhid.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.