Börs: USA aktsiaturge tabas päeva lõpus järsk langus
Kuigi USA aktsiaturud alustasid päeva korraliku tõusuga, siis päeva lõpetasid turud miinuses, sest esiplaanile tõusis hirm intressimäärade tõstmise pärast, vahendab Reuters.
Kõik kolm suuremat USA aktsiaindeksit alustasid kauplemist tõusuga. Õhtul tabas aktsiaid aga kiire langus, mida juhtisid tervishoiufirmad ja finantssektor.
USA tarbijahinnad tõusid kuises võrdluses märtsis viimase 16 aasta kiireimas tempos, sest Ukraina sõda on kütusekulusid järsult suurendanud. See suurendab tõenäosust, et Föderaalreserv tõstab järgmisel kuul intresse 50 baaspunkti võrra, vahendab Reuters.
Kinnisvaraturg muutub kiiresti, sest koduostjate ja üürnike ootused kodule on ajas nihkunud. Kuna eluasemekulud kasvavad ja perede eelarved on pingul, eelistatakse üha enam kodusid, kuhu saab kohe sisse kolida ning millel on hea hinna-kvaliteedi suhe. See areng mõjutab oluliselt ka seda, kuidas arendajad ja sisekujundajad eluruume planeerivad. Kinnisvaraeksperdi sõnul teevad inimesed ostuotsuse kiiremini, kui nad ei pea tegema suuri lisakulutusi.