Merko juht: ehitushindadega spekuleerimine lööb kaarte segi, tegelikku hinda on raske mõista
Ehitus- ja kinnisvaraturgu iseloomustab praegu suur kohanemine hinnatõusu ja tarneahelate muudatustega, selgitas börsifirma Merko Ehituse juhatuse esimees Andres Trink. Kui kaua kohanemine aega võtab, on praegu raske hinnata.
Merko Ehitust vedav Andres Trink näeb ehitusturul spekulatiivse hinnatõusu mõju, mis viib senist hinnatõusu veel kõrgemale. Fotol Merko Ehituse kinnisvaraarendus Tallinnas Veerenni kvartalis. Foto: Andras Kralla
Trink rääkis Äripäeva raadiole antud intervjuus, et veebruari lõpust (24. veebruaril ründasid Vene väed Ukrainat – toim) kiirenenud hinnatõusu kõrvale lisandus ebakindlus, mis ajaks saavad tarned üldse toimuda. "Kuna ehitus on seotud väga kindlate tähtaegade ja ehitusgraafikutega, siis iga muudatus või katkestus, isegi mõnenädalane viivitus tekitab ehitusprotsessi seisukohast suuri probleeme," selgitas börsifirma juht.
Nordeconi esimese kvartali müügitulu suurenes ligi 40%, tõustes pea 68,5 miljoni euroni, ärikasum ulatus 0,95 miljoni euroni, kvartali puhaskahjum vähenes kuus korda, 318 000 euroni.
Merko aktsionäride koosolekul andis kontserni juhatuse esimees ülevaate eelmisest aastast ning tuleviku väljavaadetest, mille kohaselt on arendamises rekordiline kogus kortereid. Aktsionärid kinnitasid ära 1 euro suuruse dividendi aktsia kohta.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”