Õpi teiste vigadest: need on kümme silmapaistvaimat investeerimisblogi
Tark õpib teiste vigadest, loll ei õpi enda omadestki, ütleb vanasõna. Nii et ole tark ja väldi teiste poolt juba tehtud vigu. Äripäev reastas kümme kõige silmapaistvamat investeerimisblogijat Eestis, kes oma õppetunde lugejatega jagavad.
Investeerimisblogijad Kristi Saare ja Jaak Roosaare käisid hiljuti Äripäeva raadio saates „Kuum tool“. Foto: Liis Treimann
Kui veel kümne aasta eest võis Eestis investeerimisblogisid kokku lugeda ühe käe sõrmedel, siis nüüd on neid juba kümnetes. Blogide lugemine on hea võimalus vältimaks vigu, mida alustavad investorid kipuvad tegema. Peale praktiliste nippide ei tasu alahinnata ka blogidest saadavat motivatsiooni investeerimisteekonna jätkamiseks. Pikaaegsetes blogides on võimalik ka tagantjärele läbi elada minevikus toimunud sündmuseid läbi teise inimese emotsioonide ja mõtete. Nii saad tagantjärele analüüsida edukaid ja vähem edukaid investeeringuid.
Investeerimise raskekahurvägi ehk investorid ja investeerimise koolitajad Kristi Saare ja Jaak Roosaare rääkisid Äripäeva raadio saates „Kuum tool“, kuidas investeerida langeval turul. Roosaare hinnangul pole põhi veel käes ja eelmise kriisi õppetunnina plaanib tema ostmisega veel oodata. Sügiseks soovitab ta aga külmaks dušiks valmistuda.
"Minu portfell on ka punane, tänan küsimast," vastab Kristi Saare. Tema püüab ennast praeguses turulanguses tagasi hoida, et mitte kukkuvaid nuge püüda.
Rahakrati investeerimisstrateegia on lollikindel – saada rikkaks. Tema portfelli, mis on lai ja segane nagu finantspilaff, kuuluvad ka Tallinki aktsiad, mille soetamiseks pidi ta oma sõnu sööma.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.