New Yorgi keskpanga president: intressimäär tuleb viia üle 3,5%, mis püsib nii ka järgmisel aastal
Investoritele tekitab muret agressiivne rahapoliitika karmistamine, mida süvendasid USA tööhõiveandmed. Aasia aktsiad lõpetasid kauplemise miinuses, hoolimata sellest, et päeval oli turud positiivsed.
Vasakult: New Yorgi keskpanga president ja tegevjuht John C. Williams, Föderaalreservi nõukogu aseesimees Lael Brainard ja Föderaalreservi esimees Jerome Powell jalutavad Tetoni rahvuspargis, kus maailma finantsjuhid kogunesid Jackson Hole'i majandussümpoosionile Wyomingi osariigis Jacksonis. Foto: Reuters/Scanpix
Ööpäevane avatud töökohtade ja tööjõu voolavuse uuring (JOLTS), mida Föderaalreserv tähelepanelikult jälgib – osutas äärmiselt pingelistele töötingimustele, trotsides Föderaalreservi seniseid karmistamispüüdlusi ja tugevdades vajadust teha veel enam.
Investor Toomase taga olevad börsitoimetuse ajakirjanikud toovad välja parimaid ostuideid nii algavaks sügiseks kui ka pikemas perspektiivis. Samuti tuleb juttu Toomase enda viimasest ostust, USA Föderaalreservi juhi range poliitika jätkumisest ja selle mõjudest majandusele, Balti börsi võitjatest ning kaotajatest ja kinnisvarahindadest.
Aasia aktsiad hakkasid langema, kui USA Föderaalreservi juht Jerome Powell teatas, et jätkab intressimäärade tõstmist, et võidelda hinnatõusu vastu. Euribori futuurid tõusid ning USA dollar jõudis 20 aasta kõrgemale tasemele.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.