USA börsidele esmaste aktsiaemissioonidega (IPO) saabuvate ettevõtete arv kuivas mullu mitmekordselt kokku. IPOde asemel saabuvad aktsiaturule nüüd suurettevõtetest eraldatud osakonnad ja tütarfirmad.
Baxteri peakorteri silt. Meditsiiniteenuste pakkuja Baxter tahab USAs eraldi ettevõttena börsile tuua oma neeruravi osakonna. Foto: Baxter
Uuel aastal esimesel börsipäeval saabus Nasdaqile suurfirma General Electric meditsiiniseadmete üksus nimega GE HealthCare Technologies. Iga GE aktsionär sai ühe GE HealthCare aktsia, mis alustas 4. jaanuaril kauplemist 56 dollari tasemel ja on praeguseks kallinenud 58 dollarini. 26 miljardi dollari suuruse turuväärtusega GE HealthCare'i eraldamine on kõigest esimene samm: järgmiseks aastaks kavatseb GE eraldi ettevõttena aktsiaturule tuua oma gaasi- ja tuuleturbiinide tootmise nime all GE Vernova.
Tervishoiufirma Johnson & Johnson jaguneb kaheks ettevõtteks, eraldades tervisetoodete üksuse oma ravimitootmise ja meditsiiniseadmete üksusest. See on ettevõtte 135aastases ajaloos suurim muutus, vahendab Reuters.
General Electric teatas täna, et jaguneb kolmeks börsifirmaks, mille eesmärk on oma ärisid lihtsustada, võlakoormust vähendada ning aktsiale elu sisse puhuda, vahendab Reuters.
Porsche AG emafirma Volkswagen teatas kolmapäeva õhtul, et Porsche AG tuleb börsile 82,5 eurose hinna pealt ehk börsile tuleku hind on esialgse pakkumisvahemiku ülemises servas, vahendab Reuters.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.