Isesõitvate masinate arendaja Clevoni väikeaktsionärid peavad börsifirma lahkumist avalikult turult ebaeetiliseks ning leiavad, et see kahjustab nii ettevõtte enda kui ka terve alternatiivturu mainet.
- Clevon Investorsi juhatuse liige Arno Kütt on öelnud, et kui nad kohe vajalikku kapitali ei kaasa, siis esineb väga suur sisk, et ärimudelit ei suudeta edasi arendada, firma muutub maksejõuetuks ning nad on sunnitud oma tegevuse senisel kujul lähiajal lõpetama. Ettevõte kinnitab, et kui Clevonil on võimalik First Northilt lahkuda, siis on võimalik kaasata täiendavat kapitali äritegevuse jätkamiseks ja ületada majanduslikud raskused. Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix
"Aasta algusest peale on nad valetanud, lihtsalt käki kokku keeranud," on Ketecor OÜ kaudu 10 000 Clevoni aktsiat omav Kalle Kruusmann nördinud. Talle valmistab kõige enam meelehärmi see, et kui märtsis lubati teha väljaostupakkumine, siis nüüd seda ei tule. "Vaat seda juba ei tea, kas selle kohta on teadlikult valetatud või on lihtsalt nii, et taheti head, aga läks nii nagu alati. Mina olen loobunud ja ei usu enam."
Seotud lood
Äriregistri andmetel on börsilt lahkuva Clevoni aktsionäride hulgas ka pangandustegelane Indrek Neivelt, kes on ainuüksi täna kaotanud aktsiaga kümneid tuhandeid eurosid.
Clevoni börsilt lahkumine, mis jätab investorid omandatud aktsiatega sisuliselt lõksu või sunnib neid viimasel minutil börsi kaudu suure allahindlusega müüma, kisub halastamatult päevavalgele riskid, mis vahepeal suure börsibuumi ajal ununema kippusid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Clevon Investors lubas börsilt lahkudes võtta kõik aktsiad üle, ent nüüd jäetakse investoritele kätte väärtpaberid, millest võib olla väga keeruline vabaneda. See pani aktsia kukkuma pea 70%.
Alternatiivbörsilt lahkuv Clevon on andnud oma aktsionäridele korraliku pähkli pureda – hunnik juriidilist teksti hämmingut tekitavas arusaamatuse kastmes. Püüdsin ka nüüd ise aru saada, mis variandid aktsionäril tegelikult laual on.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”