16-aastaselt rahaohjad enda kätte haaranud Kelly Sildaru mõlgutab investeerimismõtteid
Ühel hetkel sai Kelly Sildaru eduka noore sportlase elustiilist karjäär. See tähendas, et ta muutus iseseisvaks ning võttis kogu rahaasjade, treeningute ja laagrite korraldamised enda hallata, olles sel ajal alles teismeline.
13aastaselt maailma parimaks vigursuusatajaks saanud Kelly Sildaru sõnas investeerimisfestivalil, et tagantjärele vaadates ei mõista, kuidas ta üheksa aastat tagasi nii väikse tüdrukuna üldse suutis sellist edu saavutada. Foto: Simo Sepp
Lapsepõlves ta loomulikult üldse sellele ei mõelnud, et tulevikus võikski spordiga teenitavast rahast ära elada, tõdes Sildaru. Keegi ei hakka noorena sporti tegema raha pärast. “Me teeme sporti sellepärast, et tippu jõuda, aga ühel hetkel saame aru, et see on ikkagi täisajaga töö ja sa pead kuidagi ju ära elama. Siis käib see klõps ära ja hakkad sporti ka sissetuleku allikana nägema.”
Swedbanki eksperdid Tarmo Tanilas ja Meelis Maasik hirmutasid investeerimisfestivalil väikeinvestoritel ihukarvad püsti. Hulk olulisi indikaatoreid kuulutab nimelt seda, et krahh koputab varsti uksele.
Töötu sendiblogija Rahakratt kavatseb ülbemaks muutuda, kui ta miljonist puuduolevad 37 000 eurot juurde kasvatab. Samal ajal töötab küberturbe ekspert ja investor Mihkel Kukk edasi viiel ametikohal.
Korterite flippimine on muutumas raskemaks, sest kinnisvaraturg seisab paigal ning kasumit teenida on keeruline. Korteriflippijad rääkisid investeerimisfestivalil, kust alustada ning mida meeles pidada.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.