Q-hausi saaga on küll põnevam kui Venezuela teleseriaal, sest näha on saanud kõike: omanikuvahetust, allahindlusega laenutükkide kauplemist, infopuudusesse jäetud investoreid ning lubadust, et kõik saab korda. Samal ajal on saag käima tõmmatud veelgi suurema projektiga.
- Minul on Baltic Foresti puhul 100 eurot investeeritud 5. etappi ning 200 eurot 8. etappi. Foto: Crowdestate ekraanitõmmis
Esiteks kahtlen lubaduses, et kõik korda saab, sest näiteks Kevade 9 projektiga on ühisrahastuse investoreid nörritatud juba pikalt. Siin ei maksa süüd otseselt otsida Crowdestate’ilt, sest probleemid on kohtusüsteemis, mis ei lase tagatist realiseerida. Küll aga peame olema valmis, et tehasehoone realiseerimine ei pruugi minna lepase reega, mistõttu järelturul suure allahindlusega kaubeldavate Q-hausi laenujuppide isu mul hetkel pole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
EstateGuru ühisrahastusplatvormilt selgub, et veel eile hommikul viivises olnud laenu võtja on portaali enda töötaja, platvorm eitab huvide konflikti.
Crowdestate’i platvormil investoritelt raha kaasanud ja pankrotimenetlusse sattunud Q-haus teatas, et ettevõtte muutis maksejõuetuks see, et peatöövõtja jättis arved tasumata. Sellist ohtu ei osatud ette näha.
Eile selgus, et Crowdestate’i vahendusel investoritelt 700 000 eurot kaasanud Q-Haus Baltic on vahetanud nime, juhatuse liiget ning ettevõtte suhtes on algatatud pankrotimenetlus. Portaali investorid olid teadmatuses veel täna hommikul, püüdes investeeringust meeleheitlikult järelturul väljuda.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.