Turgudel on läinud tõsiseks mölluks, mistõttu kipub kaine meel hülgama ka kõige ratsionaalsemaid investoreid. Et suuremat hävingut vältida, pani investor Toomas heade tuttavate abiga kokku nimekirja raamatutest, mis aitavad sogasest veest võitjana välja ujuda.
- Investor Toomase raamaturiiulis on esindatud suurem osa investeerimiskirjanduse paremikust. Foto: Liis Treimann
Nimekiri on teie ees:
Investor ja „Rikkaks saamise õpiku“ autor Jaak Roosaare: „See raamat on minu lemmik mitmel põhjusel: tegemist on erakordselt põhjaliku biograafia, ühe parima investeerimisõpiku ning tagatipuks käsiraamatuga sellest, kuidas olla edukas. See on justkui põnev romaan, mida on võimatu poole pealt käest panna. Minu soovitus nr 1 kõikidele investeerimishuvilistele: lugege „Lumepalli“!“
- "Lumepall" hiilgab nii sisukuselt kui mahult – tänavu eesti keeleski ilmunud raamatus on 800 lehekülge. Foto: Liis Treimann
LHV vanemmaakler Nelli Janson: „Investeerimisega on pikalt ning visalt kaasas käinud müüt, et tegemist on ääretult keeruka tegevusega, mis ei ole mõeldud igaühele. John C. Bogle, kes on kahtlemata investeerimismaailma revolutsionäär, murrab selle müüdi kergelt hoomatavate argumentidega ja selgitab, miks edukas investeerimine taandub tegelikult lihtsale aritmeetikale. Raamat on täiuslik teejuht ja abimees igale investorile juba ainuüksi seetõttu, et selle sõnum on sirgjooneline ja selge. Kõik lihtne on tihtipeale geniaalne ja nii on ka Bogle’i nõuannetega.“
Tuleva asutaja ja fondijuht Tõnu Pekk: „Suurem osa investeerimisnõustajaid ja fondijuhte on head müügimehed, kuid viletsad varakasvatajad. Bogle näitab, kuidas müütidest läbi vaadata ning järjekindlalt investeerides professionaalidestki paremaid tulemusi saavutada. Bogle on oma lihtsa strateegia abil Vanguardi fondide kaudu miljoneid inimesi rikkaks teinud ning Tuleva eeskujuna Eesti inimestelegi targema alternatiivi kättesaadavaks muutnud. Nüüd saab maailma parimat investeerimisõpikut emakeeleski lugeda!“
- Indeksitesse investeerijate jaoks on Bogle'i teos jõudnud piibli staatusesse. Foto: Andras Kralla
Idufirmade ingelinvestor Madis Müür: „Jason Calacanis on üks edukamaid tehnoloogiainvestoreid, kes on varakult jaole saanud vähemalt seitsmele ükssarvikule, teiste seas Uberile ja Robinhoodile. Ta teeb väga kvaliteetse globaalse tehinguvoo valimi pealt aastas üle 50 investeeringu, millest mitu on kasvanud juba sadu miljoneid väärt ettevõtteks.
Calacanis selgitab oma raamatus „Ingel“, kuidas kasvuettevõtetesse edukalt investeerida, ohte märgata ning edu eeldusi ära tunda. Kui oleksin selle varem läbi lugenud, oleks kenake viiekohaline summa koolirahaks maksmata jäänud.“
Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots: „Seppo Saario õpetussõnad on lihtsad ja intelligentsed, sobides suurepäraselt nii alles alustavale kui ka kogenud investorile. Sedavõrd hästi ja samas eluliste näidetega palistatult saab investeerimisest kirjutada ainult inimene, kes on seda kõike ise teinud ja kogenud. Seppo Saario on see inimene.“
- Seppo Saario raamatutele joostakse tormi nii siin- kui sealpool lahte. Foto: Raul Mee
ASi Tavid suuromanik ja nõukogu esimees Alar Tamming: „Nassim Taleb on praegusel hullumeelsel ajastul üks väheseid, kes on säilitanud terve mõistuse ega arva, et miski on õige sellepärast, et seda on öelnud mõni autoriteet.
Praeguses järjest suuremat poliitilist korrektsust taotlevas maailmas on see värske sõõm hapnikurikast õhku veel üks viimaseid katseid näidata, mis päriselt toimub. Kuid kollaps on ilmselt paratamatu ja ka see raamat kantakse ilmselt kümmekonna aasta pärast tuleriidale viidavate raamatute nimekirja.“
Investor ja „Rikkaks saamise õpiku” autor Jaak Roosaare: „Ray Dalio annab põhjalikud ja loogilised juhised nii oma elu kui ka ettevõtte korraldamiseks. See raamat peaks olema igaühe lauanurgal, et selle juurde ikka ja jälle tagasi pöörduda!“
LHV nooremanalüütik Raido Tõnisson: „Väärtusinvestori taskuraamat“ pakub aegumatuid õpetusi, kuidas saavutada pikaajaline turgu ületav tootlus, leides aktsia reaalse väärtuse. Rohkete näidetega rikastatud raamat on lihtsasti mõistetav ka neile, kes sisenevad investeerimismaailma esmakordselt.“
LHV privaatpanganduse portfellihaldur Kaius Kiivramees: „Esmakordselt Philip A. Fisheri raamatut lugedes tundus uskumatu, et see on kirjutatud aastal 1958. Tema filosoofia ettevõtete kvaliteedi kohta ning viis, kuidas seda hinnata, olid sedavõrd ajast ees, et osa neist aspektidest on alles täna massidesse jõudmas. Muu hulgas näiteks ka tõdemus, et ettevõtted, kes kohtlevad oma inimesi hästi, on pikemas plaanis edukamad.
„Tavalised aktsiad, tavatud kasumid ning teisi tekste“ on kasvuinvestori piibel, mis annab unikaalse raamistiku väga kvaliteetsete ettevõtete leidmiseks ja hoidmiseks läbi aastakümnete.“
Tuleva juhatuse liige Tõnu Pekk: „Väärtpaberiturg on müstiline nähtus – üksikud edulood ja nendega kaasnevad kirjeldamatud rikkused kutsuvad üliandekaid oma karjääri väärtpaberiturule pühendama. Gregory Zuckermani „Turgude isand“ räägib haarava loo mehest, kellel on õnnestunud turu tootlust järjekindlalt ja ülekaalukalt ületada. Mehest, kellest tuleb olla parem, et turgu võita.“
Nii need kui ka paljud teised investeerimist, samuti juhtimist lahkavad e-raamatud on Äripäeva veebipoes kuni oktoobri lõpuni kuni 50% soodsamad. Rohkem infot leiad
siit.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”