Äripäeva börsitoimetuse Rootsi kolleegid üllatasid mind läinud nädalal sellega, et pakkusid oma soovitustes huvitava aktsiana välja Norra börsihiiu ja maailma ühe juhtivama väetisetootja Yara Internationali.
- Yara Internationali tegevjuht Svein Tore Holsether on küll murelik, et kõrged väetise hinnad võivad põhjustada toidukriisi, kuid investoritel on põhjust rahul olla. Foto: Reuters/Scanpix
Minu esimene mõte oli, et Yara on üks neid ettevõtteid, mille tootmine on väga energiamahukas, miks võiks see praeguse gaasi ja toormete hinnataseme juures huvitav aktsia olla. Uurisin seda soovitust siis veidi lähemalt ja leidsin, et dividende väärtustavale pika vaatega investorile võiks see aktsia huvi pakkuda küll.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Norra ja Rootsi kroonile prognoositakse tugevat aastat ning USA dollariga on teistel valuuutadel raske sammu pidada. Kuna minu portfellis on aktsiaid mitmes valuutas, siis on aasta algus kõige paslikum aeg teha teha väike ülevaade, milliseid liikumisi võiks valuutakurssides oodata.
Energiaturge on Euroopas ja Aasias tabanud tõsine kriis ning majanduse kõige tähtsamate sisendhindade kiire kallinemine võib inflatsioonile hoo sisse lükata. Kuidas sellises keskkonnas navigeerida ja õigeid investeerimisotsuseid teha?
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.