Viimane Helsingi börsil noteeritud SPAC ehk rahvakeeli tšekiraamat sai pärast pikaleveninud otsinguid pihta ettevõttele, millel on potentsiaali saada miljardifirmaks ehk ükssarvikuks.
Kui enamik SPACe ebaõnnestub, siis soomlased said ühele pihta. Foto: Shutterstock
USAs ja Lääne-Euroopas paar aastat möllanud SPACide ehk firmaostufirmade ehk tühjade tšekiraamatute buum vaibus mullu ja selle tulemused olid üsnagi nutused.
USA kohus mõistis elektri- ja vesinikuautosid arendava Nikola asutaja ja esimese tegevjuhi Trevor Miltoni investorite petmise eest neljaks aastaks vangi.
Digital World Acquisition Corp. aktsionärid andsid reedel oma nõusoleku ühinemiseks Donald Trumpi sotsiaalmeediafirmaga. Tehing võib endisele presidendile tuua enam kui 3 miljardit dollarit tulu.
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.