Lõppu ei paista – enam kui kümme tuhat jälle minema pühitud
Kui augustis sain kirjutada oma kiire rikastumise lõpust, siis nüüd on hoo sisse saanud vaesumine – juba teist kuud järjest tuleb vastu võtta langus, seekord õnneks väiksem kui eelmisel korral.
Google’i emafirma Alphabet kukkus augustis investor Toomase portfelli kuuluvatest väärtpaberitest protsentuaalselt kõige rohkem. Foto: Raul Mee
Hea on, et minu portfell püsib endiselt üle 600 000 piiri. Täpsemalt on selle väärtus 2. septembri ehk augusti lõpule järgneva esimese tööpäeva lõunase seisuga 604 962 eurot. Seda on 1,9% vähem kui kuu tagasi. See tähendab, et kuuga on minu portfellist haihtunud enam kui 11 513 eurot.
Maailma juhtiva börsiettevõtte, kiibitootja Nvidia kvartalitulemusi oodati hinge kinni pidades. Investorid võivad tegelikult praegu suhteliselt rahulikult sisse-välja hingata, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kartus, et Wall Street võtab Nvidia tegelikult küllaltki head kvartalitulemused vastu suure pettumusega, osutus tõeks, kuna ootused olidki hoopis kõrgemale aetud, mistõttu kiibihiiglase aktsia läks vabalangusesse -6,38% ning mõjus halvasti mitte ainult tehnoloogiaindeksile, vaid pärssis kogu turgu.
Ehmatus kuu alguses turge raputanud šokist on investorite seas kiirelt üle läinud. Möödunud nädala lõpuks oli Dow Jones Industrial Average’i indeks juba taas rekordid purustamas, tõustes kuu algusest enam kui 6%. Samuti hüppasid teised USA aktsiaindeksid – näiteks S&P 500 tõusis 8%.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.